Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Demirdöküm Kalisto Kombi F4 Arıza Kodu

Demirdöküm Kalisto Kombi F4 Arıza Kodu

Demirdöküm Kalisto F4 arıza kodu iyonizasyon ve ateşleme arızasıdır. Cihaz alev algılamıyor ya da brülörde alev oluşmuyor anlamına gelmektedir.

Kalisto F4 arıza çözümü;

Kullanıcı Demirdöküm Kalisto F4 hata kodu ile karşılaştığında ilk önce gaz girişlerini kontrol etmelidir. Daireye ya da iş yerine gaz gelip gelmediği konusunda emin olmalısınız.

Gaz vanası kapalıysa vana açık konuma getirilmelidir.

Yukarıda ki kontrol yapıldığına göre kombi cihazına reset atarak arızanın tekrar oluşup oluşmadığı kontrol edilmelidir. Kalisto marka kombi cihazlarında reset düğmesi yoktur, bu sebeple açma kapama düğmesi ile resetleme işlemi yapılır. Bunu birkaç defa yapabilirsiniz.

Eğer hala sorun devam ediyorsa o halde Demirdöküm kombi servis hizmetimizi arayarak destek alabilirsiniz.

Kalisto Kombi F4 Arızası Nedenleri?

F4 arızasında iyon elektrodu sorunu olabilir.

Ateşleme elektrodun da ki problemden kaynaklanabilir.

Anakart sorunu F4 arızasına neden olabilir.

Ya da gaz grubunda meydana gelen sorundan dolayı Kalisto F4 hata kodu ekranda çıkabilir.

Yukarıda ki parçalar ateşleme devresinde görev alan parçalardır. Bunlardan herhangi birinde görülen sorun kullanıcıya F4 arızası olarak geri dönüş yapabilir.

F4 arızası çözümü için Demirdöküm Kalisto servis ekibimiz adresinize gelerek bire bir cihazı kontrol etmeli ve neden kaynaklandığını çözmelidir. Parçada meydana gelen sorunlarda servisimiz orijinal yedek parça ile değişim sağlar ve değiştirdiği parçaya da 1 yıl garanti verir.

İstanbul Demirdöküm Kombi Servisi
 0216 576 0 333
 0553 804 40 65

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir