Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Demirdöküm Kalisto Kombi F2 Arıza Kodu

Demirdöküm Kalisto Kombi F2 Arıza Kodu

Demirdöküm Kalisto kombi F2 arıza kodu kullanım suyu sensörü olan NTC’de bir sorun olduğunu göstermektedir.

Demirdöküm Kalisto F2 arızası digital ekrana sahip olan modellerde bulunan bir arıza bildirimidir. Kullanım suyu sıcaklığını ölçen ve ana karta bilgi veren NTC sensör arızalı ise sıcak su almada sorun yaşarsınız. NTC sensörde sorun olabileceği gibi kablolarda kopma ya da kısa devrede meydana gelmiş olabilir. NTC borularında görülen nemlenme de bu soruna yol açabilir. Kalisto F2 arızası çözümü için servis hizmetimizden destek alabilirsiniz.

Demirdöküm kalisto F2 arızaDemirdöküm Kalisto F2 Arıza Çözümü;

Demirdöküm marka Kalisto digital model kombinizde görülen bu arıza neticesinde öncelikle kombiyi kapatıp açarak resetleme yapabilirsiniz. En fazla 3 defa reset yapmalısınız.

Eğer reset yaptığınızda kombi cihazı  tekrardan aynı hatayı veriyorsa bu durumda NTC sensörün değişmesi gerekebilir.

Bazen bu problem NTC kaynaklı da olmayabilir. Çok küçük ihtimalde olsa kombinizin anakartında problem olabilir. Bu sebeple NTC sensörün göndermiş olduğu bilgiyi almayarak kombiniz böyle bir hata verebilir.

Sıcak su sensörün de meydana gelen arızayı işaret eden Kalisto F2 hata kodu çözümü için Demirdöküm kombi servis hizmetimizi arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz.

Ekibimiz İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakasında ki Demirdöküm kombi kullanıcılarına haftanın 7 günü hizmet vermektedir.

İstanbul Demirdöküm Kombi Servisi
 0216 576 0 333
 0553 804 40 65

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir