Demirdöküm Kalisto Kombi F1 Arıza Kodu

Demirdöküm Kalisto Kombi F1 Arıza Kodu

Demirdöküm Kalisto kombi F1 arıza kodu aşırı ısınmaya bağlı emniyet termostatında sorun olduğunu göstermektedir. Kalisto model kombilerde bu arıza kodu aşırı ısınma ile gerçekleşir. Bu ısınma sonucu limit termostatı devreye girer ve cihazın çalışmasını durdurur.

Demirdöküm Kalisto F1 Arıza Çözümü;

F1 arızası çözümü için kombinizin su basıncını kontrol edin ve basınç 1 barın altındaysa kombi alt kısmında yer alan doldurma musluğunu çevirerek kombiye su basın.

Kombinin alt kısmında ki vanaları kontrol edin. Eğer vanalar boruyla aynı hizada değilse yani paralel değilse aynı hizaya getirin.

Peteklerin vanalarını kontrol edin ve açık olduğundan emin olun.

Tüm bu adımlarda herhangi bir sorun yoksa o halde kombi cihazını resetleyin. Demirdöküm Kalisto marka kombi cihazlarında reset atma düğmesi olmadığı için açma ve kapama düğmesini ‘0’ konumuna getirin. Daha sonra yaz ya da kış konumuna alarak bu şekilde cihazı tekrardan çalıştırın. Bu işlemi birkaç kez yapabilirsiniz.

Yukarıdakileri uyguladınız fakat yine arıza durumu devam ediyorsa Demirdöküm kombi servis hizmetimizi arayarak arıza hakkında bilgi verebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

İstanbul Demirdöküm Kombi Servisi
 0216 576 0 333
 0553 804 40 65

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir