Demirdöküm Atron Kombi F6 Arıza Kodu

Demirdöküm Atron Kombi F6 Arıza Kodu

Demirdöküm Atron F6 arıza kodu kombi cihazının kalorifer sensöründe, kablolarda kısa devrede ya da sensör borularında arıza olduğunu göstermektedir. Kombi cihazının tesisata gönderdiği suyun dönüş yaptığında ki değerini ölçen bu sensör arızalı ise Atron kombi cihazının ekranında F6 hata kodunu göstermektedir.

Atron F6 arızası

Demirdöküm Atron F6 Arıza Nedenleri ve Çözümü;

  • Kalorifer sensöründe sorun!

Kalorifer suyunu ölçmede görevli olan bu sensörde arıza varsa F06 kodu karşımıza çıkmaktadır. Bu arızalı parça ise NTC olarak adlandırılan bir sensördür. Eğer bu sensörde bir arıza var ise bu durumda petekler hiç ısınmaz, peteklerde ki ısı yeteri kadar değildir ya da az ısı verir. Bu durumda parçanın değişimi şarttır.

  • Kablolarda kısa devre ya da kopma!

Eğer kalorifer sensör kablolarında kısa devre ya da kopma varsa Atron f6 arızası karşınıza çıkabilir. Böyle bir arıza varsa Demirdöküm kombi servis hizmetimizi arayarak destek alabilirsiniz.

  • Sensör borularında meydana gelen nemlenme!

Kalorifer sensörü üzerinde yer alan ve aynı zamanda sensöre bağlı bulunan boruların nemlenmesi de bu arızaya neden olmaktadır. Bu gibi problemlerde kesinlikle servis çağırmanız gerekmektedir.

Kullanıcı Atron F6 arıza kodu ile karşılaştıysa herhangi bir uygulama sorunu çözmez. Yani cihaz resetleme ile kısa süreli problem çözülebilir fakat arıza tekrarlar. Özellikle parçalarda meydana gelen arızalarda cihazınız düzelmez.

İstanbul Demirdöküm Kombi Servisi
 0216 576 0 333
 0553 804 40 65

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir