Demirdöküm Atron Kombi F10 Arıza Kodu

Demirdöküm Atron Kombi F10 Arıza Kodu

Demirdöküm Atron F10 arıza kodu tesisat devresi su basınç sorununu kullanıcıya ileten bir arızadır. Bu durumda basınç yüksek ya da düşük olabilmektedir. Barın kaç derecede olduğunu öğrenmek için Atron kombi cihazının sol alt kısmında yer alan bar göstergesine bakabilirsiniz.

Atron F10 arıza çözümü;

Eğer kombinizin göstergesi 1 bar değerinin altında ise kombinin alt kısmında bulunan doldurma musluğunu sola doğru çevirebilir ve dereceyi uygun basınç olan 1,5 bara kadar getirebilirsiniz. Eğer göstergede bar değeri 2,5 ve üzerindeyse bu durumda kombiye en yakın olan petekten tesisat içerisinde ki fazla havayı alarak basıncı düşürebilirsiniz. Basınç ideal olan 1,5 bara getirilmelidir. Bu sayede ekranda beliren hata kodu gidecek ve kombiniz çalışmaya başlayacaktır.Eğer sorun hala devam ederse cihazı resetlemeli ve tekrar kontrol etmelisiniz.

Tüm bu adımları tamamladınız fakat kombiniz halen çalışmıyorsa Demirdöküm kombi servis hizmetimizi arayabilirsiniz.

Demirdöküm Atron F10 arızaArıza nedenleri arasında;

Doldurma musluğunu çevirdiğinizde su sesi gelmiyorsa doldurma musluğu arızası olabilir. Doldurma musluğunda sorun varsa çevirdiğinizde boşa dönüyor ya da işlem görmüyor olabilir. Parça değişimi gereklidir.

Doldurma musluğu çevrildiğinde su dolumu yapıyor ancak bar değeri sabit bir şekilde kalıyorsa basınç göstergesi bozulmuş olabilir. Basınç göstergesinin değişmesi gereklidir. Bu durumda servisimizi çağırabilirsiniz.

Doldurma musluğu çalışıyor göstergede sorun yok ve cihazı resetlediğiniz halde Atron F10 arıza kodu ekranda beliriyorsa doldurma musluğu basınç anahtarında sorun vardır. Sisteme giren suyu algılamadığı için bu anahtarın değişmesi gereklidir.

Eğer doldurma musluğunu çevirdiğinizde kontrolsüz güç uyguladıysanız ve parça kırıldıysa yine parçanın değişmesi gerekir.

Tüm bu arıza sorunlarında Demirdöküm servis hizmetimizi arayabilirsiniz.

İstanbul Demirdöküm Kombi Servisi
 0216 576 0 333
 0553 804 40 65

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir