Demirdöküm Aden Kombi F4 Arıza Kodu

Demirdöküm Aden Kombi F4 Arıza Kodu

Demirdöküm Aden F4 arıza kodu cihazın alev alma kısmında sorun yaşandığını gösteren bir arıza kodudur. Açıklama; Demirdöküm Aden kombi cihazı F4 arıza kodu ile kombinizin ateşleme yaptıktan sonra alev almadığını ve devreye girmediğini gösteriyor.

Bu arıza kodu gaz grubunda,elekrtotlarda ya da iyonizasyonda sorun olabileceğini akla getirmektedir. Bu gibi durumlarda mutlaka Demirdöküm kombi servis hizmetimizi arayarak destek almalısınız.

Demirdöküm F4 Alev Algılanmıyor Sorunu!

Böyle bir arıza durumu ile karşı karşıya kaldıysanız eğer dairenize gaz gelip gelmediğinden emin olmak için öncelikle doğalgaz vanalarını kontrol ediniz. Eğer gaz vanası kapalı ise açık konuma getiriniz.

Gaz vanaları açık olduğu halde halen sorun devam etmekte ise Demirdöküm Aden kombinizi kapatıp bir kaç saniye sonrasından tekrar açın yani cihazı resetleyiniz. Kombi resetleme sonrasında sorun düzelmediyse yalnız 3 defaya kadar resetleme işlemine devam ediniz.

Sorun hale devam ediyorsa elektronik kartta, iyonizasyon ateşleme görevini sağlayan elektrotlarda ya da gaz valfinde bir sorun var demektir.

Arıza tespiti ve çözümü için Demirdöküm servis hizmetimizi arayabilirsiniz.

İstanbul Demirdöküm Kombi Servisi
 0216 576 0 333
 0553 804 40 65

Share this post

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir